Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bovani z Malšovic

10. 7. 2008

Bovani (do vany)

Náš nový přírůstek do smečky. Tato nohatá psí slečna tráví většinu svého času tím, že se vznešeně prochází po dvoře a ukazuje své momentálně dlouhé nožky anebo krade na zahradě ovoce. Nutno říci, že od té doby, co jsme ji přivezli, jí docela otrnulo. Dříve byla zakřiknutá a všeho se bála, ze svého původního domova byla zvyklá při náznaku něčeho nezvyklého honem zapadnout pod keř. Ale teď už s tímto není vůbec problém.
Ráno ňafe jako první ze všech, že chce jíst, když vejdeme na dvůr, tak se první žene příchozího povalit, no je to prostě raketa.
Oblíbená místa k podrbání:Obrazek
  • bříško
  • za ušima
  • náprsenka
Výchovy malé Bovani se ujala nejmladší členka rodiny a celkem jim to spolu jde.
Bovani se rychle učí, už umí povely štěkat, sednout, lehnout, zůstat - no prostě ty základní. Samozřejmě už také rozumí lidské řeči jako je takové to fuj, hop, nesmíš, nežer to, netrhej to, nehrabej, nekousej, nelez tam, přestaň, neskač, no fuj, neslintej, a tak dále...
Pejsci se také všechno navzájem učí, ať už to dobré, tak i to špatné. Bovani se ve všem opičí po Mikině, je to její velká učitelka a taktéž i Mikina okoukala některé věci od malého třeštidla. Akorát Borouš má rád svůj klídeček, a také se mu musí nechat, že si na svém dvoře umí udělat pořádek, když je potřeba - je nejmenší, ale jakmile zavrčí, tak ostatní stáhnou ocas a mizí v boudě.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Štěnata :-)

(Jana a Akim, 25. 7. 2008 16:48)

S Akimmem je to dost podobný, akorát ještě netrénujeme zůstaň i přes nedočkavost některých členů mé rodiny :)